Przede wszystkim zależy to od rodzaju oraz parametrów samej pompy ciepła, tj. mocy i maksymalnej temperatury zasilania. Informacje te można znaleźć w dokumentacji technicznej pompy. Na rynku dostępne są pompy, które mogą podgrzewać wodę do 55, 58 a nawet 65°C. Drugim elementem instalacji, który ma istotny wpływ na temperaturę wody jest zbiornik CWU. Odpowiednio dobrany do pompy ciepła będzie w stanie nagrzać wodę do maksymalnej temperatury. Przy wyborze poszczególnych elementów nowej, czy też modernizowanej instalacji, najlepiej jest skonsultować się z naszym doradcą.
Zbiorniki na wodę mają zainstalowane czujniki temperatury wody. To właśnie one informują pompę ciepła o konieczności podgrzania wody - odbywa się to w specjalnie zaprojektowanym trybie CWU. W zależności od pompy, trybów CWU może być kilka. Wszystko po to, aby ułatwić użytkowanie przy jednoczesnym zminimalizowaniu generowania dużej liczby uruchomień sprężarki pompy.
Jeżeli przyjrzymy się funkcjom sterowania pomp ciepła, to sterownik ma możliwość okresowego podgrzewania wody. To dzięki niej istnieje możliwość określenia, co ile dni/tygodni zbiornik na ciepłą wodę użytkową ma podgrzać wodę do maksymalnej temperatury, zabezpieczając przed wystąpieniem tej bakterii. Dotyczy to głównie zbiorników CWU, z który nie korzysta się regularnie. W przypadku budynków rodzinnych, w których w ciągu doby woda w zbiornikach CWU jest wymieniana w całości, funkcji tej używa się rzadko - zazwyczaj po długiej nieobecności w domu. Proces ten można przeprowadzić ręcznie lub automatycznie zgodnie z zadanym harmonogramem.
Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradca Krotoszyn: 533341195, marlin@marlin.com.pl • Warszawa: 508176854, 508176805, warszawa@marlin.com.pl • Poznań: 533336135, poznan@marlin.com.pl.